Czy szampon do włosów w kostce jest produktem ekologicznym?

Szampon do włosów w kostce pozwala zmniejszyć ilość generowanych śmieci. Naprawdę tak działa. Nie jest umieszczany w żadnych plastikowych czy nawet szklanych opakowaniach. Nierzadko sprzedaje się go „solo”, tak więc po zużyciu mydła dosłownie nic po nim nie pozostaje.

Pielęgnacja szamponami w kostce

Gdybyśmy wszyscy przestawili się na pielęgnowanie włosów szamponami w kostce, nasz świat szybko stałby się lepszy. Ten produkt nie doprowadza do podwyższonej produkcji zanieczyszczeń. Wystarczy przecież zużyć go do końca i… tyle. Później trzeba tylko kupić kolejny, by znów móc z niego korzystać. Klasyczne szampony, w przeciwieństwie do tych występujących w formie mydlanej kostki, nie są natomiast w żadnym wypadku ekologicznymi produktami. Nie chodzi już nawet o te opakowania. One oczywiście są szkodliwe dla środowiska, bo wykonuje się je z plastiku, ale to nie wszystko.

Zwykłe szampony trudno bowiem zużyć do końca. Gdy produkt zostanie niemalże w całości wykorzystany, zawsze jakaś jego część osadzi się na ściankach czy dnie butelki. Teoretycznie można wtedy wlać do niej wody, wymieszać całość i wylać na głowę powstałą w ten sposób pianę, ale nikomu nie chce się tego robić. Do śmieci trafiają więc opakowania z niezużytymi w pełni produktami. Niby nie jest to rzecz straszna, ale gdyby tak podliczyć, ile szamponu w ten sposób zmarnowali ludzie z całego świata w przeciągu zaledwie jednego roku, wyszłaby naprawdę olbrzymia i przerażająca ilość.

Czy warto wybrać szampon w kostce?

Szampon w kostce to na pewno dużo lepszy wybór. O zaletach takiej pielęgnacji sporo informacji znajdziemy na https://pieprzyki.pl. Można zużyć go do końca. Nie trzeba więc go w ogóle marnować. Najczęściej te jakościowe szampony w kostce są też produktami w pełni biodegradowalnymi. Co to oznacza? Biodegradowalność świadczy o tym, że produkt może całkowicie i samodzielnie rozłożyć się w środowisku. Nawet jeśli więc szampon do włosów w kostce nie zostanie całkowicie zużyty i jakaś jego ilość trafi do kosza, nie będzie ona szkodliwa dla natury. Zostanie przez nią po prostu rozłożona.