Użyteczne i praktyczne właściwości podłogi z tworzywa sztucznego
Podłoga z tworzywa sztucznego jest bardzo popularna, ponieważ jest łatwa w pielęgnacji i ciepła dla stóp, w niczym nie ustępuje innym powierzchniom i jest dość przystępna cenowo. Kładąc podłogę z tworzywa sztucznego, nie trzeba obawiać się żadnych plastyfikatorów czy innych toksycznych substancji.
Podłoga wykonana z polichlorku winylu jest ciepła, miękka, elastyczna i ma wysoki stopień tolerancji pod względem wzornictwa. Podłoga z winylu jest łatwa do pielęgnacji, odporna na wodę i nie sprawia problemów przy układaniu.
Materiał, z którego jest wykonana podłoga z tworzywa sztucznego można łatwo dostosować do przewidzianego projektu. Wygląd płytek, wymiana laminatu i kompleksowe wzornictwo pozwala cieszyć się estetycznym widokiem, zachować ciepłe stopy lub upuścić nawet coś ciężkiego bez obawy złamania płytki, porysowania lub powstania zacieków.
Nowoczesne podłogi winylowe można podzielić na lite, które stosuje się głównie w obiektach użyteczności publicznej i płytki z winylu, które są najczęściej stosowane w gospodarstwach domowych.
Główną zaletą podłogi z tworzywa sztucznego jest jej wysoka odporność i właściwości antystatyczne, które są cenione nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także tam, gdzie elektronika może tworzyć pola statyczne.
Podłogi z tworzywa sztucznego są trwałe, estetyczne i spełniają wysokie wymagania higieniczne, dlatego często używa się je w szpitalach.
Z asortymentu podłóg z tworzywa sztucznego istnieje również możliwość wyboru designerskiej podłogi winylowej. Decydując się na położenie takiej podłogi, możesz wykorzystać odporne na wilgoć płytki, a przy tym nie musisz rezygnować z ciepła stóp i uspokajającego, naturalnego wyglądu drewna.
Nie należy również zapominać, że podłogi z winylu nie są szkodliwe i nawet zaleca się je stosować w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy i chorzy na astmę.