Meble plastikowe do ogrodu – tak czy nie?

„Czy plastik może być dobrym wyborem dla ogrodu? Większość osób powiedziałaby, że nie, ale ma on jednak swoje dobre strony. Z jakiegoś w końcu powodu meble plastikowe wciąż są chętnie kupowane przez klientów i nie wygląda na to, by miało się to zmienić, bo producenci cały czas je tworzą, a właściciele sklepów wprowadzają do swoich asortymentów. Plastik nie jest może najbardziej jakościowym materiałem, jednakże ma inne zalety. Warto więc o nich wspomnieć.

Pierwsza zaleta na pewno jest wszystkim dobrze znana, a chodzi tu o niską cenę. Nie ma chyba tańszego materiału od plastiku. Wykonane z niego krzesełka można kupić za naprawdę śmieszne kwoty, które zwykle nie przekraczają pięćdziesięciu złotych, a czasem wynoszą w okolicach zaledwie dziesięciu złotych. Nie da się znaleźć tańszych mebli na rynku. Plastikowe komplety ogrodowe będą więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czy chcą się osiedlić na stałe w danym miejscu i szukają produktów „doraźnych”, które w razie można komuś oddać lub wyrzucić bez żadnych wyrzutów sumienia. Meble plastikowe są też w stu procentach odporne na działanie wilgoci. Niezależnie od warunków pogodowych mogą cały czas stać w ogrodzie bądź na tarasie, ponieważ opady deszczu nic im nie zrobią. Należy jedynie uważać na to, by nie wystawiać ich na zewnątrz podczas bardzo silnego słońca. Promieniowanie może bowiem zmienić barwę mebli. Pod jego wpływem plastik zwykle jaśnieje, a na jego powierzchni tworzą się nieestetyczne plamy.

Jeżeli komuś zależy na tym, by zainwestować w naprawdę porządne meble do ogrodu, które pozostaną z nim na długie lata, powinien on odpuścić sobie plastik i poszukać dla niego bardziej jakościowej alternatywy. Nie jest to bowiem materiał długowieczny. Trzeba też pamiętać o tym, że nie ma on reprezentacyjnego wyglądu, dlatego jeśli tylko ma się do dyspozycji większe pieniądze, lepiej zastąpić go wikliną, drewnem bądź rattanem.”